HISTORIA/ 18-vjeçarja: Bëj seks me një burrë të martuar, por ai do diçka më shumë

Një 18-vjeçare ka rrëfyer historinë e saj për psikologes e “The Sun” duke i kërkuar ndihmë për vendimin që duhet të marrë.

Ajo është një lidhje të fshehtë me një 31-vjeçar të martuar, por ai i ka premtuar diçka që e ka bërë atë të dyshojë.

 

Letra e vajzës

“Jam lidhur me një burrë të martuar por tani jam shumë e dashuruar me të.

Unë jam 18-vjeçe dhe e kam njohur atë në një klub nate ku punoj si banakiere. Ai është shumë i bukur dhe që ditën e parë që e pashë më pëlqeu shumë. Ai vinte rregullisht tek ne dhe ulej gjithnjë në banak dhe kështu nisëm të flisnim dhe të krijonim afrimitet.

Një natë ai më pyeti se me çfarë do të shkoja në shtëpi pas punë, por kur i thash se do të ikja vetëm ai u ofrua të më shoqëronte që të isha më e sigurt. Sigurisht që pranova!

Kur shkuam në shtëpi ai më tha se do ishte më i qetë nëse futej në shtëpi dhe shihte se mos kishte ndonjë ‘hajdut’ brenda. Pasi u futëm në shtëpi, i ofrova diçka për të pirë. Nuk vonoi shumë dhe ne përfunduam duke u puthur e më pas duke bërë seks.

Tani kemi disa muaj që jemi të lidhur dhe unë po fluturoj nga dashuria dhe lumturia që ai më fal.

Pak ditë më parë ai më tha se donte të fejoheshim dhe të martoheshim por unë nuk pranova dhe i vura kusht që të ndahet nga gruaja, sepse është i martuar.

A mos po i ushtroj shumë presion?”

Përgjigjja e psikologes

“Jo nuk po i ushtron aspak presion! Ti bërë seks që natën e parë që e takova dhe kjo tregon se ti je një person i lehtë, si mund të pretendosh se po i bën presion?!

Nëse ti e marrë parasysh jetën me të pavarësisht moshës tendë të vogël dhe diferencës që ke me të, atëherë duhet të presësh të paktën që ai të divorcohet.

Por unë do të të këshilloja që ti ta ndërprisje këtë lidhje sepse nuk më duhet e përshtatshme për ty”.