“Mbani frymën”/ Çfarë paralajmëron Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar ndeshjen Liverpool-Chelsea, duke mos anashkaluar edhe lajmet që kanë lidhje me komentatorët.

“Superkupa e Europës dhe “çuditërisht” shkëlqejnë me mungesën e tyre, çifti i bigë-ve të futbollit televiziv shqiptarë që kanë mbërthyer në ankth përgjatë gjithë verës me lajme e kundërlajme portalesh, mbarë hapësirën shqipfolëse dhe më gjërë. Në koment nuk qenka Shako, në drejtim të panelit analitik për ndeshjen, nuk qenka Ilda..”, thumbon gazetari Hoxha.

Postimi i plotë:

Mbani frymen njerez, te medhenjte e futbollit boteror kane dale ne fushe…
Liverpool vs Chelsea
Superkupa e Europes …
dhe “cuditerisht” shkelqejne me mungesen e tyre, cifti i big-ve te futbollit televiziv shqiptare qe kane mberthyer ne ankth per gjate gjithe veres, me lajme e kunderlajme portalesh, mbare hapesiren shqipfolese dhe me gjere…
Ne koment nuk qenka Shako, …
ne drejtim te panelit analitik per ndeshjen, nuk qenka Ilda…
A sa bukur a…
E megjithate toka rrotullohet,
e megjithate topi eshte i rrumbullaket,
dhe futbolli mbetet po aq magjik edhe nen komentin e Andi Nurajt ne Vizion Plus.../CNA.al