Parashikimi i motit për sot, e premte, 16 gusht 2019

17 gusht 2019: Moti do të jetë me kthjellime dhe  prani të pakta të vranësirave në zonat malore. Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale  8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4  ballë me lartësi vale 1,0–1,5  metër në det të hapur.

Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   14/29°C

Zonat e  ulëta    18/35°C

Zonat  bregdetare  21/33°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari