Shorti i Superiores, kampionati nis me duel titulli. Ja ndeshjet e javës së parë

Është hedhur sot, në ambientet e FSHF-së shorti për kalendarin e sezonit 2019-2020 të Kategorisë Superiore, i cili starton në 24 gusht.

Skema e kampionatit nuk do të ketë ndryshime dhe do të luhet me katër faza.

Java e parë e kampionatit do të nis me një duel titulli mes Kukësit dhe Partizanit. Pra dy skuadrat të cilat luftuan për trofeun sezonin që lamë pas, do të ndeshen që në javën e parë.

Ndërkaq, Derbi mes Tiranës dhe Partizanit do luhet në javën e 6-të.

Java e parë:

Tirana-Luftëtari

Vllazni- Laçi

Skënderbeu-Flamurtari

Teuta-Bylis

Kukësi-Partizani