‘Turistët nuk lëvizin dot, autobusët copë-copë, udhëtarët mbajnë erë”, Rama i kthehet komentuesit: Po hajde gjeje pse ata…

Kryeministri Edi Rama u eshte pergjigjur serish komenteve te bera nga ndjekesit e tij ne rrjetet sociale.

Teksa postoi fotot me pamjen qe po merr Bulevardi “Ismail Qemali” në Vlorë, e duke kujtuar se ishte perballuar “padurimi epik i vlonjatëve dhe sharjet e përqeshjet e atyre që për çdo punë kanë një llaf të keq për të thënë”, Rama i eshte pergjigjur nje komentuesi qe i kujton gjendjen e rende te transportit ne vend. 

Replikat 

1

Komentuesi: TURISTËT NUK LËVIZIN DOT BRËNDA VENDIT. Autobuzët janë copë copë dhe pa ajër, bashkë me udhëtar që akoma në 2019 mbajnë erë. Nuk ka staciona, orare dhe itinerare online, dhe gjatë rrugës ndalojnë kudo, duke vënë në rrezik udhëtarët dhe pa kriter e zgjasin kohën e udhëtimit duke ndaluar çdo 400 m për të marrë njerëz si autobus urban. Udhëtimet me traget janë shumë të lodhshëm, vonojnë goxha edhe njerëzit për të dal rrinj presin në diell. Mundet të bëhen investime sa të duam, po pa rregulluar këto gjëra njerëzit nuk do vijnë me kur të na këtë kaluar nami. Mbaroj koha e emigrimit vite ’90. NJËRËZIT QË UDHËTOJNË DUAN REHAT!

Rama: ti shume mire qe po u qan hallin turisteve, po hajde gjeje pse turistet nuk ankohen, po u pelqen aq shume kjo Shqiperi kaq e share dhe e baterdisur nga gojartet shqiptare?🤔