Vëmendje vajza! Ja si duhet të dukeni kur takoni për herë të parë prindërit e të dashurit tuaj!

Takimi i parë me prindërit e të dashurit tuaj, sigurisht duhet të ketë një “protokoll” strikt, për shkak se ju në atë takim do të lini përshtypjen e mirë ose të keqe tek vjehrra dhe vjehrri juaj i ardhshëm.

Sigurisht, ju dëshironi t’i mahnitni ata me sharmin tuaj, intelektin dhe sensin e humorit, por do të gënjeheni nëse thoni se nuk do të shqetësoheshit aspak për veshjen tuaj. Për shkak të kësaj, ne po ndajmë disa rregulla të stilit që çdo grua duhet të ndjekë kur të takojë prindërit e të dashurit./ Dritare.net

LEXO DHE :  Tragjedi në Tiranë/ Rrëzimi i skelës, një i vdekur, një nën rrënoja, dy të plagosur

Mënjanoni dekoltetë e hapura

Mbani grimin tuaj të thjeshtë dhe të lehtë

Mos vishni atlete

Sigurohuni të hekurosni rrobat mirë

Mos vishni legingse

Mbani aksesorë të bukur dhe elegant