Arrestohet 46-vjeçari në Cërrik, rrihte vazhdimisht gruan, së fundmi iu zbulua se

Nje person është arrestuar nga Policia në Cërrik, pasi ushtronte dhunë dhe këcënonte me jetë bashkëshorten.

dhuna

Specialistët për hetimin e krimit në Komisariatin e Policisë Cërrik, arrestuan në flagrancë shtetasin F.Q., 46 vjeç, banues në Cërrik.

“Ai në banesë ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij në mënyrë të vazhdueshme dhe duke e kërcënuar me jetë me një armë të ftohtë (bajonetë) e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale”, tha Policia.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprat penale ” Dhunë në familje” dhe ” Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.