I sfidoi të gjitha modelet “kockë e lëkurë”/ Kjo është vajza që pushtoi pasarelën në New York

Në sfilatat më të mëdha botërore por edhe ato më pak të rëndësishme, jemi mësuar të shohim modele me përmasa perfekte ai ato të manekinit.

Por Tess Holliday, një modele mbipeshë ka marrë guximin të sfilojë para të gjithëve duke treguar vetëbesim.

E veshur me fustan të bardhë dhe më një shprehje fytyre provokuese Tess ka arritur të fitojë duartrokitje pafund gjatë sfilatës gjatë javës së modes në New York.