Lëkundje të forta në Tiranë e Durrës, epiqendra zhvendoset në Vorë

Lëkundje të forta janë ndjerë pak minuta më parë në Tiranë dhe Durrës.

Tërmeti është regjistruar me epiqendër 10 kilometra nga Vora, me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter, 10 kilometra në veri të qytetit bregdetar të Durrësit dhe 25 kilometra nga Tirana.

Ndërsa lëkundjet janë ndjerë të shkurtra por të forta në Tiranë dhe zonat përreth duke rikthyer panikun te qytetarët.

sdfswbgswehebh.jpg