Parashikimi i motit, e enjte, 12 shtator 2019

12 shtator 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në Juglindje ku do të ketë rreshje të izoluara të pakta. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   13/28°C

Zonat e  ulëta    15/33°C

Zonat  bregdetare  20/31°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari