Reja me 5 ndryshime ndaj Islandës, ja 11-shja që do të hedhë sonte në fushë

Trajneri Edoardo Reja do të bëjë shumë ndryshime në formacionin ndaj Islandës mbrëmjen e sotme, pasi kuqezinjtë bënë një paraqitje shumë të dobët ndaj Francës. Strategu italian paralajmëroi 5 ndryshime nga 11-shja që hodhi ndaj “gjelave”.

 

Në portë Strakosha do të mbetet titullar, në mbrojtje Dermaku zë vendin e kapitenit Mavraj. Në krahë të tij do të konfirmohen Gjimshiti dhe Ismajli. Në mesfushë Gjasula, Bare dhe Memushaj do të luajnë në qendër, ndërkohë që në krahë Lenjani dhe Hysaj do të luajnë në krahë me detyra si mbrojtëse ashtu edhe sulmuese.

Uzuni është konfirmuar nga minuta e parë, por këtë herë do të jetë në mbështetje të Cikalleshit. /Koha Jone/