Rrëfimi i habitshëm i 12 vjeçares shqiptare: Mësuesi më ngacmonte… i hodha ilaç miu dhe e bëra për spital

Një vajzë e re ka shkruar pranë redaksisë së JOQ Albania. Ajo tregon se është 12 vjeçe, por duket më e madhe se aq.

E mitura tregon më tej se mësuesi i kursit të anglishtes e ngacmonte. Sipas saj, ai i linte mesazhe në fletore me fjalë të pista.

Gjërat kishin arritur deri aty sa ai një ditë e kishte marrë më vete dhe i kishte thënë se ajo do bëhej i tija me çdo kusht ose do i merrte jetën.

Vajza tregon se i kishte pranuar,  por ajo ka marr hak në një mënyrë shumë të keqe ndaj tij. Ajo thotë se shkoi në banjë me të dhe se i dha të pinte një pije, në të cilën kishte hedhur ilaç minjsh.

Gjithashtu në fund të mesazhit të saj ajo thotë se ai sot është në spital në rrezik për jetën.

Mesazhi i plotë:

Prsh joqalbania njerezit mund te mendojn se shkrujme tek ty dhe s’esht e vertet por halli hallit nuk i ngjan prsh un jam vetem 12 vjeç jam vajzè e zhvilluar dhe bej kurs per anglisht jemi 12 vajza ne grup por mesuesi me lè shenime ne fletore nr e cel té tij she me shkruan fjalet me te pista, nje dite me merr veçmas she me thot qe ti do jesh e imja ose te vras dhe un i thash pa merak seneser do te kthej prgj se zdi si ti them prinderve, te nesermen kur shkova e thirra tek banjoja i thash kam berè nje pije per te dhe i kisha futur ilaq minjsh se me kercenonte sot eshté ne apital jasht rrezik per jeten, keshtu eshte kur kruhen dhe dojn 2 ne 1.”