Tërmeti 4.4 ballë, qytetarët në panik vërshojnë në rrugë

Tërmeti i mbrëmjes së sotme ishte 4.4 ballë i shkallës rihter dhe me epiqendër midis Tiranës dhe Durrësit.

Paraprakisht nuk ka të dhëna për dëme, por lëkundjet e forta dhe të shkurtra kanë rikthyer panikun te qytetarët.

Në Tiranë qindra banorë kanë vërshuar sërish jashtë pallateve, lokaleve dhe banesave private. Lëkundjet janë ndjerë deri në Elbasan.

dfgerthr5j5j.jpg

dfvgdehbdernhj4rj.jpg