Humbet betejën me sëmundjen e rëndë, ndahet nga jeta vëllai i Dritan Lelit

Vëllai i Dritan Lelit, kreut të Bashkisë së Vlorës, Eduard Leli është ndarë nga jeta. Biznesmeni,  drejtues edhe i televizionit lokal në Vlorë, TV One,  ka humbur jetën mëngjesin e sotëm.

Ekonimist në profesion, Leli mbylli sytë pas një sëmundjeje të rëndë, që u rëndua më shumë dy javët e fundit në spitalin e Vlorës ku edhe pati mundë sinë ndoshta të takohej për herë të fundit me miqtë dhe shokët.  

Lajmin se i Eduard Leli ishte në gjendje të rëndë u dha pak ditë më parë nga vetë vëllai i tij, gjatë deklaratës që dha kur i dogjën makinën.