Ishte nisur nga Shqipëria me gjysmë ton hashash/ Kapet gomonia në Itali

Një gomone me rreth 450 kg lëndë narkotike është ndaluar nga autoritetet italiane në brigjet e Barit.

Pas kontrolleve është zbuluar se lënda narkotike e nisur nga Shqipëria me destinacion vendin fqinjë, ka qenë e llojit kanabis sativa.

Mediat italiane bëjnë me dije se policia ka vënë në pranga skafistin, një shtetas italian, 48-vjeç.

Autoritetet italiane thanë në njoftimin për mediat se gomonia ishte 6 metra e gjatë dhe e pajisur me një motor të fuqishëm.