Vila e re e Lulzmin Bashës, dritare me xhama anti-plumb (5000 euro m5)

Vila e re e Lulzmin Bashës, dritare me xhama anti-plumb (5000 euro m5)

Burime të redaksisë opozita.com indormojnë se dje janë ndërruar të gjitha dritaret e vilës së re të Lulzim Bashës në Long Hill.

Kamioni me xhama të blinduar ka mbritur nga Zvicera me xhama të porositur 5000 euro m2 si dhe me ekspert të montimit të këtyre xhamave. Fqinjët e Lulzim Bashës janë befasuar nga luksi i tepërt dhe nga mobiljet që kanë mbëritur nga Barcelona.

Në vilë çdo ditë shikohen dy baby-siter të ardhura nga Filipinet të cilat kujdesen për dy fëmijët e Lulzim Bashës kur ai fle gjumë ose gjatë orarit zyrtar, pasi edhe bashkoahortja është në punë. I pyetur nga komshinjtë që si e përballon pagesat e sy kujdestareve filipinase bashkëshortia e Bashës u përgjigj: “Epo dy fëmi kemi, jo 40. Na duhet ti edukojmë ai duhet dhe tu mësojmë anglishten sa janë fëmi”

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është zhvendosur nga apartamenti i tij në katin e 12, pranë kullave te “Qemal Stafa”, pasi pretendon se kanë krisur dy mure nga tërmeti.

Burime të opozita.com deklarojnë se Basha dhe familja e tij janë shpërngulur, qysh prej javës së kaluar, në kompleksin e vilave “Long Hill”, në periferi të Tiranës. Familja Basha tani jeton në një vilë dykatëshe të kompleksit nga më të pëlqyerit në kryeqytet, i njohur si kompleksi i vilave të Papulit. Opozita.com sjell foton e makinës së Lulzim Bashës, sot, duke hyrë në kompleks.

Gjithashtu, pas kësaj hyrjeje të re, në zonë janë shtuar rojet e sigurisë së kryedemokratit. Nuk dihet nëse Basha e ka blerë vilën apo banon përkohësisht në pronën e ndërtuesit Papuli. Burimet për dritare.net, tregojnë se zonja Basha, dy vajzat dhe prindërit e saj janë parë të shëtisin në kompleksin e vilave, ndërsa vetë lideri demokrat jo, përpos makinës së tij që del herët dhe kthehet shumë vonë. Pranë familjes shikohen gjithmonë dy gratë nga Filipine! Kompleksi i banuar nga diplomatë, bankierë dhe personazhe të njohura të biznesit ka një nga kafet më të bukura të zonës, që vizitohet shpesh nga kryeministri Rama, miqësia e të cilit me ndërtuesin Papuli është e vjetër.

Përgatiti për opozita.com Denada Bardha

 

Foto xhamash të blinduar anti-plumb ……..