Vodhën shtëpinë e Zidane, Isco-s, Morata-s, goditet banda e shqiptarëve në Madrid

Një grup hajdutësh shqiptarë që vepronte në Spanjë është goditur nga policia e këtij vendi.

Mesohet  se banda e shqiptarëve kishte vjedhur në shtëpitë e Zidanes, Isco-s, Morata-s dhe lojtarëve të Realit e Atleticos.

Shqiptarëve iu gjet medalja e Champions-it, e Thomas Partey

Banda e shqiptarëve hynte në banesa dhe kur brenda kishte njerëz

Katër persona, anëtarë të një bande janë vënë në pranga pasi janë autorë të një sërë vjedhjesh të shtëpisë të yjeve të Realit të Madrid dhe Atleticos.

Nga hetimet e kryera janë zbuluar se vjedhja e shtëpisë së trajnerit të “Los Blancos”, Zinedine Zidane, lojtarëve Isco, Casemiro, Morata dhe Vasquez kishin të njëjtët autor, katër shqiptarë, një prej të cilëve i identifikuar si M.Z.