Kreshnik Spahiu mallkon ditën që Meta u zgjodh president

Ngërçi për kushtetuesen dhe gjesti i fundit i presidentit Meta, me dekretimin e Xhafellarit, e ka përkeqësuar më tepër situatën politike në vend, duke  thelluar mosmarrëveshjet mes palëve.

Referuar këtij fakti, kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu “i përvishet” me tone të ashpra Presidentit, duke mallkuar ditën kur “Meta u betua si President 100% vetëm me vota socialiste.”

Ndërsa numëron dështimet e Presidentit, Spahiu ushtron vetëm një pyetje: “Çfarë ka Meta më shumë se Ne që të zgjidhet president i Shqipërisë”.

Postimi i plotë:

Dita e zezë kur Meta u betua si President 100% vetëm me vota socialiste dhe që nga ai moment kemi

Gjysëm Parlament,

2 palë zgjedhje,

Dy Gjykata Kushtetuese

Zero Gjykat të Lartë,

1 mandat e Gjysëm kryetar KLSH,

2 Ministra të Jashtëm,

Çerek President,

Zonjë të parë me një këmb në opozitë dhe tjetrën në Presidencë

2 LSI. Njëra jasht parlamenti dhe tjetra brenda.

Që nga ajo ditë, çdo hajdut në burgun 313 thotë:

“Çfarë ka Meta më shumë se Ne që të zgjidhet president i Shqipërisë”