Deshtim komik i revolucionit në Krujë / Qebabtorja mbledh 37 kalamaj për një Red-Bull

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka zhvilluar takim me të rinjtë në Krujë. Gjatë fjalës së tij, lideri i opozitës tha se, Kruja është sot ndoshta qyteti më i goditur nga emigracioni. Basha deklaroi se, qeveria ka detyruar të rinjtë që të ikin në emigracion. Kryedemokrati tha se, për këtë arsye duhet të largojnë atë kalçeton, kryeministrin që sipas tij ka ardhur në pushtet me vota të vjedhura.

“Kruja është sot ndoshta qyteti më i goditur nga emigracioni. E vetmja rrugë që kjo qeveri ka treguar rinisë është emigracioni. Duke e vrarë shpresën, qeveria ka detyruar të gjithë që të ikin në emigracion.  Nuk ka përse rinia krutane të ikë. Krutanët nuk kanë pse të zgjedhin krimin dhe as emigracionin, por dinjitetin e tyre në Krujën e kombit shqiptar.

Për këtë duhet të largojmë atë kalçeton, kryeministrin që ka ardhur në pushtet me vota të vjedhura. Ta largojmë menjëherë kalçeton dhe të krijojmë të ardhmen e mbarë këtu në Krujë, në Shijak, në Fushë-Krujë e në mbarë Shqipërinë. E afërt do jetë dita kur ndryshimi do të vijë.“,- tha Basha./K.C/dritare.net