DETAJET: Ndaj Arjan Ndojit u qëllua 8 herë, në makinë ndodhej me të “fortin e Shijakut” dhe një grua

Report TV ka dhënë disa detaje pas atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoj.

Sipas këtij televizioni, në momentin që i është bërë atentat, Ndoji ka qenë duke udhëtuar me dy persona problematikë për ligjin, njëri prej të cilëve është Landi Muharremi, i njohur për disa vepra penale dhe si i “forti i Shijakut”.

Bashkë me ta ka qenë edhe një grua.

Makina është qëlluar tetë herë, ndërkohë që zjarrit, eprsonat që ndosheshin në makinën e Ndojit, i janë përgjigjur po me zjarr.

Prokurori po udhëtonte me makinën tip “Benz” me targa AA 333 ZD.

Makina ka dalë nga rruga duke përfunduar në një kanal, si pasojë e devijimit që ka bërë pas të breshërisë me armë zjarri. P

rokurori Ndoja ndodhet jashtë rrezikut për jetën nga plagët që ka marrë, ndërsa dy “të fortët” janë në gjendje të rëndë.

Ende nuk dihet gjendja shëndetësore e gruas.

Duke qenë se në makinë ka qenë me persona problematikë, për momentin nuk dihet nëse ka qenë ai apo jo objekt i atentatit.

Landi Muharremi, që ndodhej në makinë me prokurorin Arjan Ndoj, përveç të tjerave, në shtator të vitit 2016 u shpall në kërkim nga policia për rrahjen e biznesmenit libanez Faadi Mitri, në sy të gruas dhe vajzës së tij.

Biznesmeni libanez dontë të investonte në Gjirin e Lalzit, ku do të ndërtonte një kompleks turistik.

Pikërisht Gjiri i Lalzit ka qenë sërish në qendër të vëmendjes këto ditë, dhe personazh ka qenë pikërisht Arjan Ndoj, që urdhëroi arrestimin e drejtorit të Kadastrës së Durrësit, me pretendimin se ishte abuzuar me disa prona në Gjirin e Lalzit.

Gjë që solli edhe reagimin e kryeministrit Rama dhe zv.kryeministrit Braçe, sipas të cilëve, bandat kriminale po ushtronin presion ndaj drejtorit të Hipotekës dhe po përdornin prokurorin Ndoji.(TemA)