Informacioni zyrtar/ Ministria e Mbrojtjes konfirmon kater viktima

Ministria e Mbrojtjes ka konfirmuar zyrtarisht 4viktima si pasojë e termetit të fuqishëm që goditi vendin.

Një viktimë është raportuar në Kurbin, ndërkohë që dy viktima janë gjetur nën rrënojat e pallatit në Thumanë. Nderkohe qe nje trup i pajete eshte nxjerre ne Durres

“Pra deri tani 3 viktima. Nje ne Kurbin hedhur nga banesa prej panikut dhe dy nen rrenojat e pallatit ne Thumane. Konfirmohet nxjerrja e nje trupi te pajete nga rrenojat ne shtesen e pallatit ne Durres.”, thuhet në informacionin zyrtar të Ministrisë së Mbrojtjes.

magnitudaTrupi i pajetePallatii shembur ne Durres (1)Pallatii shembur ne Durres (6)Pallatii shembur ne Durres (5)Pallatii shembur ne Durres (4)Pallatii shembur ne Durres (3)Pallatii shembur ne Durres (2)pallati ne Durres, lagjia 184pallati ne Durres, lagjia 182pallati ne Durres, lagjia 181femijet nxirren nga pallati ne Thumane