Këngëtari ironizon Angela Martinin dhe Blendi Fevziun: Do nxjerr edhe unë një libër “50 mënyra si ti q*sh ropt muhabetit”, maskarallëku i çdo p*rdhe që do të quhet intelektual

Këngëtari Klevis Bega, ose i njohur ndryshe me emrin e artit Kastro Zizo, ka ironizuar prurjet e reja në panairin e librit dhe kryesisht autorët që për një kohë të shkurtër disa mujore pretendojnë se kanë shkruar kryevepra letrare.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai shkruan se prurjet e reja të reklamuara mediatikisht janë antivlera për shoqërinë.

Ndër të tjera ai shkruan:

“Romani i pare qe te orjenton se si duhet te kesh 50 menyra per ti q.. “rropt” muhabetit!

Ka qenë dikur tregu muzikor si puna e gjetheve; Shiteshin kur mbaronin mbarëzimin apo pjelljen…

…në verë kur vinin emigrantet dhe në dimër kur emigrantët kërkonin ngrohtësi… 

Të gjithë donin të blinin dicka dhe ajo ishte muzika e nxjerrë nëpër kaseta të prodhuara nëpër bodrume gjysmë bullgare. Kohët kanë evoluar dhe tashmë jemi intelektualë! 

Të gjithë kanë mundesinë të nxjerrin një herë në vit një libër të tyrin… 

Por tashmë, në vjeshtë, kur gjethet bien në heshtje nga maskarallëku i cdo pordhe që do të quhet intelektual Zhabe, nga pellgjet e rrënuara të një sistemi maskara qe s’ka ledhe e drita por vetëm blerje dhe shitje! Ta gëzoni “Pazarin e Librit”! T’fala!”, nënvizon Bega. (TemA)