LAJM I FUNDIT/ Merret i pandehur kreu i PD-së Lulzim Basha

Mbyllen hetimet për dosjen e lobimit rus të Partisë Demokratike në SHBA, prokuroria e ka kaluar për gjykim çështjen, duke e marrë si të pandehur kreun e opozitës Lulzim Basha, Arben Ristanin si dhe Ilir Dervishin.

Basha akuzohet se ka gënjyer në formularin e financimit të PD-së në zgjedhje, ndërsa një tjetër akuzë që rëndon ndaj tij është dhe ajo e pastrimit të parave.

Vijon…