Lajm i mirë/ Alvin Berisha nxirret nga kampi në Siri

Alvin Berisha, 11 vjeçari shqiptar, është nxjerrë nga kampi “Al-Hol” në Siri.
Sipas Report Tv 11 vjeçari po tranferohet në një vend të sigurt.

Ndërkohë bëhet me dije se në operacionin e shpëtimit të të miturit kanë marrë pjesë autoritetet italiane dhe ato shqiptare.

Mësohet se shumë shpejt Alvini do të bashkohet me babin e tij në Itali.

Alvin Berisha prej 5 vitesh gjendej në Siri, ndërsa dy vite më parë kishte humbur dhe nënën e tij, Valbonën, e cila ishte vrarë gjatë një shpërthimi.