Lefter Maliqi kërkon që Monika Kryemadhi të jetë kryeministre: Të ikë Rama dhe të vijë një femër, ai është palaço, hajdut, rrugaç, trafikant, kriminel dhe i sëmurë psiqik

Lefter Maliqi thotë se Shqipërisë i duhet një kryeministre femër, dhe kandidatja e vetme zyrtare për këtë post është kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi.

Në një dalje për mediat nga Kryesisa e Kuvendit, deputeti gjithashtu shpërtheu sot në fyerje ndaj kryeministrit Edi Rama.

Shkon nëpër takime dhe thotë sikur vetëm ky qenka burrë në Shqipëri.

 Të ikë dhe ky palaço dhe të vijë kryeministre një femër.

Një kryeministër edhe më komunist dhe më socialist të ishte, do të ishte shumë herë më i mirë se ky, Vendi do të ishte më i zhvilluar dhe i sigurt. 

Ky është palaço, hajdut, rrugaç, trafikant, kriminel, i sëmurë psiqik”, thotë Maliqi.