Lobimi rus ne PD/ Dëshmia e Gazment Bardhit fundos Lulzim Bashën dhe Arben Ristanin (Dokumenti i plotë)

Është publikuar së fundmi njoftimi i përfundimit të hetimeve për çështjen e lobimit rus në Partinë Demokratike në zgjedhjet e vitit 2017.

Nisur nga dokumenti i firmosur nga dy prokurorët e çështjes Gjergj Tako dhe Ervin Karanxha, në këtë kërkesë që zoti Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi të thirren si të pandehur është futur dhe dëshmia e sekretarit aktual të PD-së Gazment Bardhi. ç

Zoti Bardhi, në dëshminë e tij dhënë organit të akuzës është shprehur se ‘’ E ka pas detyrë ristani te kontrollojë faturat (e paguara për biznesmenin Nick Muzin)’’, Por nga ana tjetër, Ristani në dëshminë e tij është shprehur se kjo përgjegjësi i takon kreut të PD-së Lulzim Basha.

Vijon…

1 .jpg

2.jpg
3.jpg