Mimi Kodheli tregon nëse është e vështirë të jesh e bukur në politikë

Ish-ministria e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka qenë e ftuar në emisionin “Ditë e Re” në RTV Ora. Ajo është një politikane dhe pedagoge mjaft e sukseshme.

E pyetur nga Kelvi nëse është e vështirë të jesh e bukur në politikë ajo u përgjigj me po.

Në politike ndikon pak. Bota po shkon drejt formës dhe jo permbajtjes. Ti vleresohesh në atë që njerezit shikojnë në sekondë dhe jo në atë çfarë thua, si e thua dhe pse e thua. Bukuria ndikon sepse çdo gjë duhet të jetë e bukur. Bukuria është një opsion i gjërë dhe ti smund të bësh gjëra të mira nëse nuk janë të bukura”, u shpreh Mimi Kodheli.

/Ora News.tv/