Parashikimi i motit, e shtunë 9 nëntor 2019

9 nëntor 2019 moti do të jetë përfshihet nga kalimi i një fronti të ftohtë , moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu me intesitet të lartë. Era do të jetë me intesitet me drejtim Jug- Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,5- 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 10/17°C

Zonat e ulëta 14/19°C

Zonat bregdetare 15/19°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari