“Si kope delesh”, gazetari “i shokuar” me koreografinë në stadiumin e ri: Ç’dreqin katranosën me këtë shfaqje

Gazetari Mentor Kikia në një postim në Facebook ka ironizuar koreografinë hapëse të ndeshjes Shqipëri-Francë. Kikia shkruan se në disa momente fëmijët me të bardha iu dukën si kope delesh. Gazetari pyet nëse të tillë ceremoninë e hapjes së Lojrave Olimpike në Pekinë.

Kikia shprehet se për çfarë dreqin e katranosën ceremonin me këtë shfaqje, pasi rezultati dihej.

Postimi i plotë:

Une nuk marre vesh nga punet e artit ne te tilla permasa, por di njeri te me thote se cfare lloj koreografie ishte kjo? Ne ca momente femijet me te bardha mu duken si kope delesh qe kishin hyre per te kullotur. E mbani mend besoj ceremonine e hapjes se Lojrave Olimpike ne Pekin? Ishte ne veper arti qe duhet futur ne listen e mrekullive te njeriut e qe duhet ruajtur nga UNESCO. Do thoni ju, ku kalamajt e Tiranes e ku Pekini. Dakord, por cdreqin deshen qe e katranosen me kete shfaqe pra? Te fillonte loja, se rezultatin e dinim, dhe kaq.