Aksident në Rrugën e Kombit, autobusi me turistë merr përpara makinën, 1 i vdekur

Një aksident i rëndë është regjistruar këtë mëngjes në Rrugën e Kombit, ku një autobus dhe një automjet janë përplasur mes tyre.

Si pasojë e impaktit, nje person ka mbetur i vdekur (drejtuesi i automjetit). Autobusi raportohet se po transportonte turistë të Tiranës drejt Brezovicës dhe si shkak i aksidentit dyshohet se është bërë një parakalim i gabuar./Express