Digjen gjatë natës tre makina në një parking në Yzberisht, dyshimet e para…

Parkingu i një pallati shumëkatësh në zonën e Yzberishtit është përfshirë nga flakët pak pas mesnatës.

Dyshohet se nga zjarri janë djegur tre makina, të cilat kanë qenë të parkuara poshtë pallatit. Ngjarja ka nodhur në rrugën “3 Dëshmorët”, ndërkohë që dyshohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm.

Fatmirsisht nga zjarri nuk ka të lënduar në njerëz. Ndërkohë policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë dhe po heton për zbardhjen e ngjarjes.