Pas arrestimit të Zogut të Tiranës, Dajana Shabani konfirmon mbylljen e emisionit “Casa del los tres”

Disa ditë më parë, lajmi për arrestimin e Hermes Nikaj i njohur ndryshe si Zogu i Tiranës i cili u arrestua me akuzat e shfrytëzimit të femrave për prostitucionm bëri një bujë të madhe në media.

Gjyakata e Tiranës caktoi vendimin duke e dënuar me 15 ditë heqje lirie. Siç e dimë ai ka qenë pjesë e emisionit Casa de los tres, emision i cili drejtohej nga Dajana Shabani, Besmir Metani, por çfarë ka ndodhur së fundmi me këtë emision.

Blitz.al ka konaktuar personalisht me Dajanën pasi mësoi ekskluzivisht se “Casa de los 3s” është mbyllur, Dajana konfirmoi lajmin e mësuar nga Blitz.al por mohoi se arsyeja është arrestimi  i Hermes Nikaj.

“Emisioni është mbyllur jo për shkak të arrestimit të Hermes Nikaj por kemi pasur një kontratë me vilën deri në Dhjetor. Tërmetet pasataj përshpjetuan çdo gjë”- shprehet Dajana.

E pyetur nëse do të rikthehet së shpejti me një projekt të ri pas mbylljes së emisionit, Dajana është shprehur:

“Patjetër që do të vijë me diçka suprizë, që kur moderoja Casën është folur për një projekt të ri në Janar pasi Casa nuk ishte projekti im dhe nuk ndihesha shumë rehat”- është shprehur Dajana Shabani./ CNA.al