“Po, me ty e kam drejtues i spektaklit. Sapo i vrave zemrën një artisti”, Noizy mesazh publik Ardit Gjebreas

Reperi i njohur Noizy ka reaguar pak dite pasi u shpall edhe fituesja e Kenges Magjike, Eneda Tarifa. Ai ngre kritika per votimin dhe fituesin, duke shprehu hapur mbeshtetjen per kengetaren Fifi, e cila u rendit ne vendin e dyte.

Noizy ka publikuar ne profilin e tij ne Instagram nje video shkeputur nga momentet pas votimit, ku publiku shperthen ne ovacione kur Ardit Gjebrea permend emrin e Fifit.

Per kete, Noizy shkruan “besoj e degjuat rreagimin e salles kush e fitoj, po Ashtu si salla mendon dhe shumica e njerzve qe ju ndjekin Pas ekranit”.

POSTIMI I PLOTE

noizy

FAKE 😁 besoj e degjuat rreagimin e salles kush e fitoj, po Ashtu si salla mendon dhe shumica e njerzve qe ju ndjekin Pas ekranit, të them të drejten nuk kam degjuar asnje kenge nga ky emision, Por gjithsesi jam une serisht ai qe ska frike të flas mbi pa drejtesite, ky nuk eshte thjesht biznes Por lendon zemren e nje artisti të vertet. Po me ty e kam drejtues i spektaklit, duket qe je artist I vogel. Sepse duhet ta kuptosh qe Sapo i vrave zemren nje artisti duke ber me hile & duke pare intereset para drejtesise. Gjitha kto VOTIME JAN FAKE. 😚😁 KING ZINJO