Spektakël, Melania Trump dekoron Shtëpinë e Bardhë me pemë e drita vezulluese

Shtëpia e Bardhë është ‘veshur’ me drita të bardha në prag të festave të fundvitit.

Siç është traditë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me dekorimin e ambienteve të shtëpisë më të rëndësishme në botë, merret zonja e e Parë.

Zonja e parë e ShBA-së Melania Trump,  ka publikuar një video 1-minutëshe ku shihet atmosfera festive në Shtëpinë e Bardhë, përcjell Periskopi.

“Fryma e Amerikës” po shkëlqen në @ShtëpinëeBardhë! Jam e lumtur ta ndaj këtë ekspozitë të bukur të patriotizmit për të gjithë, dhe e  ngazëllyer që të gjithë të shijojnë  bukurinë e sezonit # Krishtlindjeve!”, ka shkruar Melania Trump në përshkrimin e videos së publikuar në Twitter.

Melania Trump

@FLOTUS

“The Spirit of America” is shining in the @WhiteHouse! I am delighted to share this beautiful exhibit of patriotism for all to see, and excited for everyone to experience the beauty of the season!

Embedded video

23.4K people are talking about this