“Ti je e pandershme”/ Plas sherri në emision mes Kryemadhit dhe Eni Vasilit

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka debatuar ashpër me gazetaren Eni Vasili në studion e “Open”.

Teksa Kryemadhi po sulmonte kryeministrin Edi Rama, Vasili ndërhyri në një moment, gjë që e acaroi shumë kryetaren e LSI.

“Ti je e pandershme, nuk mund të kritikosh Ramën në këtë emison.
Keni 16 ditë që transmetoni vetëm Ramën dhe i bëni qoka. Sa e ndershme jeni ju”, u shpreh e revoltuar Kryemadhi.

“Të dalë Basha të thotë sa herë i jam lutur të vijë në televizion, ç lidhej ka Edi Rama kur ju nuk vini”, iu përgjigj Vasili e nxehur nga fjalët e Kryemadhit.

“Ti je e pandershme . Unë e kam parim e luaj lojën aty ku është për ta luajtur.
Nuk je e ndershme sepse kemi bërë disa herë debate për moskorrektesë”m tha më tej Kryemadhi.

“Ne gazetarët dalim fajtorë për të gjitha. Televizioni ynë është futur me kamera në cdo shtëpi. Nuk ka shkuar pas Edi Ramës. Ne ju ftojmë në shtëpi dhe ju derdhni kupën”, tha Vasili