E pyesin për qytetin e lindjes Durrësin, Hygerta Sako e prerë: Nuk më hyn në sy…

Mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Soiree’ ishte nata e qytetit të Durrësit.

Në studio ishin të thirrur personazhe të njohura që janë pikërishtë nga ky qytet.

Në paneline të ftuarëve ishte dhe moderatorja e njohur e sportit Hygerta Sako.

Ish Miss Albania 1995 është shprehur se ajo e ka braktisur vendlindjen e saj dhe nuk ka më dëshirë të shkojë atje, duke ju referuar ndryshimeve dhe transformimeve që i ka ndodhur Durrësit.

“Unë e kam braktisur, unë kam shkuar në ekstrem. Nuk më hyn në sy. Unë nuk shkoj në Durrës, sepse nuk gjej më asgjë nga ajo çfarë kam përjetuar dhe unë kam përjetuar fëmijëri shumë të bukur”, është shprehur Hygerta Sako.

 

© SYRI.net