Ishte dënuar me burgim të përjetshëm, lirohet Endrit Dokle i bandës së Durrësit

Ish-anëtari i bandës së Durrësit, Endirt Dokle është liruar nga burgu.

Dokle ishte i dënuar me burgim të përjetshëm, por Gjykata e Krujës me gjyqtare Enkeleda Hoxha ka marrë vendimin për lirimin e tij.

Avokati i Doklës ka deklaruar gjatë seancës se klienti i tij “ka kryer 25 vite burgim dhe është sjellë mirë”. Ai gjithashtu deklaroi se Dokle nuk është në gjendje të mirë shëndetësore.

Endrit Dokle, anëtar i “Bandës së Durrësit”, së bashku me 16 persona të tjerë, pjesë e bandës janë dënuar për vrasje, plagosje, atentate, rrëmbime, trafik droge e qenie njerëzore.

Banda kriminale funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit.

/Ora News.tv/