“Ke tallur t*apin me ata që të mbështetën”/ Demokratët e zhgënjyer nga Basha: Hap krahun!

Një “lumë” komentesh kritike nga qytetarë dhe demokratë të zhgënjyer kanë ardhur në adresën e kreut të opozitës Lulzim Basha.

Mesditën e sotme Basha bëri me dije se opozita mandatoi Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin si dakordësues me mazhorancën për miratimin e Reformës Zgjedhore.

Firmosja e marrëveshjes mes palëve për Refromën Zgjedhore ka zhgenjyër jo pak demokratët.

Shumë prej tyre kanë “gozhduar” Bashën me komente duke shprehur se ai po tallet me këdo që e ka mbështetur.
“ Ke tallur t*apin me këdo që të ka mbështetur, përfundimisht je një vegël e Edi Ramës”, shkruan një prej komentuesve.

Një tjetër qytetar i zhgënjyer nga marrëveshja i bën thirrje Bashës të hapë rrugën nëse do që të shpëtojë Partinë Demokratike.

Të shumtë janë edhe ata qytetarë që kërkojnë largimin e Bashës duke u shprehur se ai “i ka bërë gropën të gjithë shqiptarëve”.

Marrëveshja e firmosur sot mes palëve për Reformën Zgjedhore ka hapur shume debate dhe ka ngjallur mjaft reagime zhgenjyese nga kjo lëvzije e opozitës që vjen fill pas vendimit të gjykatës për të pushuar çështjen për lobimin rus.

Tashmë edhe demokratët që i besoni Bashës, shprehin hapur zhgenjimin  nga kryetari i tyre.
Sipas qytetarëve është koha që Basha të lerë atë post që PD të shpëtojë nga llumi ku e ka zhytur.