E ardhmja e Ibras, flet drejtori sportiv: I takon atij të…

Zlatan Ibrahimovic nënshkroi me Milanin deri në fund të sezonit. Një marrëveshje që përfshin opsionin për rinovim edhe për një vit tjetër. Dhe padyshim, në Milano të gjithë duan ta shohin Suedezin të qëndrojë edhe për një vit.

 Një zgjedhje që Ibra është i lirë ta bëjë, sipas drejtorit sportiv të Milanit, Frederic Massara.

“Në fund të fundit i takon atij të vendosë dhe sa kohë do të dëshirojë të vazhdojë. Është një fenomen, ne jemi shumë të kënaqur me performancën e tij, ” i tha ai Rai Sport kohët.

 Që nga ardhja e tij, Zlatan Ibrahimovic ka kontribuar në ringjalljen e kuqezinjëve dhe është kthyer në një lojtar mjaft deçiziv për skuadrën.