EMRI-FOTO/ Makina përplaset dhunshëm me kamioni, 25 vjeçari shqiptar humb jetën në vend. Lë pas dy fëmijë jetimë

Një aksident mëngjesin e sotëm ishte fatal për një të ri shqiptar.

Viktima është 25 vjeçari Endri Zaimi, banues me gruan dhe fëmijët e tij të vegjël në Alpago dhe punëtor të Luxottica.

Aksidenti ndodhi kur mjeti me të cilën udhëtonte i riu u përplas dhunshëm me një kamion i mbushur me materiale ndërtimi. Drejtuesi i mjetit të tonazhit të rëndë nuk pati lëndime.

Aksidenti ndodhi menjëherë pas orës 7 të mëngjesit, ku shqiptari gjeti vdekjen e menjëhershme. Viktima drejtonte një Volvo V50. Zjarrfikësit mbërritën në vendin e ngjarjes, duke nxjerrë trupin e ndjerë dhe më pas largimin e mjetit të shkatërruar nga rruga.

5048852_Endri-Zaimi-25048852_incidente5048852_incidente-ponte-nelle-alpi5048852_incidente-ponte-nelle-alpi-35048852_incidente-ponte-nelle-alpi-25048852_incidente-ponte-nelle-alpi-1Endri-Zaimi_13123215.jpg.pagespeed.ce.kxSnZc3spB