Ja çmimi që bleu sot Interi, Arthuro Vidal

Arturo Vidal tashmë mund të konsiderohet në të gjitha aspektet një futbollist i Interit.

Pas ditëve të gjata bisedimesh, mesfushori kilian është liruar përfundimisht nga Barcelona dhe tashmë pritet të udhëtojë drejt Milanos.

Ai ka arritur akordin me Interin për një kontratë 2-vjeçare prej 6 milion eurosh në sezon plus bonuset me opsion rinovimi edhe për një tjetër sezon.

Në orët e ardhshme Vidal do të firmosë edhe zyrtarisht për Interin për t’u vendosur në dispozicion të Antonio Contes.

Lojtari ishte një dëshirë e fortë e Contes dhe drejtuesit ja kanë plotësuar atij dëshirën.