Lidhja e re e Vera Grabockës me Ismail Kadarenë

Regjisorja e njohur, Vera Grabocka këto Krishtlindje i ka festuar me shkrimtarin e madh, Ismail Kadare. Regjisorja postoi sot një video në Instagram, ndërsa tregon disa momente nga Krishtlindja e saj me Ismail Kadarenë, bashkëshorten e shkrimtarit, Helenën dhe Timo Fllokon. Krishtlindja ka nisur me një shëtitje buzë detit, dreka dhe një bisedë e ngrohtë mes miqsh pranë oxhakut./K.C/dritare.net