Messi sot theu rekordin e Peles

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi ka barazuar një rekord të pabesueshëm në nivelin e klubit.

Argjentinasi me golin e tij ndaj Valencias ka barazuar rekordin e Peles. Legjenda braziliane kishte regjistruar 643 gola për Santos, pikërisht me golin e fundit, Messi regjistroi 643 gola për Barcelonën.

Ky është rekord për lojtarin që ka shënuar më shumë gola për një klub, dhe Messi si duket do ta kalojë legjendën braziliane.