Policia ndalon Ergys Mërtirin dhe një grup demokratësh

Policia e Tiranës ka ndaluar në mbrëmje aktivistë të Mbrojtjes së Teatrit. Midis personave të ndaluar është edhe pedagogu dhe sociologu Ergys Mërtiri.

Nuk ka ende informacione përse është bërë ndalimi I aktivistëve.