Boris Johnson reagon pas trazirave në SHBA: E turpshme, pushteti të transferohet paqësisht!

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson i ka cilësuar skenat në Uashington DC, ku protestuesit pro trump mësynë Kongresin e SHBA, si “të turpshme”, duke kërkuar një transferim paqësor të pushtetit.

“Skena të turpshme në Kongresin e SHBA”, u shpreh Johnson.

“Shtetet e Bashkuara kërkojnë demokraci në të gjithë botën dhe tani është jetësore që atje të ketë një transferim të qetë dhe të rregullt të pushtetit,” shtoi ai.