Erdogan do mbështesi Edi Ramën në fushatë elektorale: “Musliman, votoni Partinë Socialiste”

Kryeministri Edi Rama pritet të shkojë në një vizitë zyrtare në Turqi me 6 janar.

Ndërkohë ai do i kthej vizitën në Prill.

Edogan do mbështesi Edi Ramën në fushatë elektorale: “Musliman, votoni Partinë Socialiste”

Sipas njoftimit nga presidenca turke, Rama do të shkojë në Turqi me ftesë të presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan.

Mediat turke shkruajnë se gjatë takimit do të diskutohen marrëdhëniet dypalëshe midis Turqisë dhe Shqipërisë si dhe hapat për të përmirësuar bashkëpunimin do të diskutohen gjatë bisedimeve në 6-7 janar.

Në deklaratë thuhet gjithashtu se do të shkëmbehen edhe mendime për zhvillimet aktuale rajonale dhe ndërkombëtare.