“Mësojani dhe Luli byth.pambukut”: Emigranti i dërgon gazetarit videon nga protestat në Washington

Gazetari Artan Hoxha teksa ‘thumboi’ opozitën shqiptare për protestat e saja të dhunshme në Tiranë ku shkatërroi ambientet publike, iu kërkoi në orët e vona të natës shqiptarëve që jetojnë në SHBA që të sjellin pamje nga ajo se çfarë do të ndodhte me protestën që po organizohej në këtë vend nga mbështetësit e Trumpit.

Nuk ka kaluar shumë dhe një shqiptar që jeton në SHBA i ka dërguar një video përmes së cilës tregon se gjithçka ka qenë demokratike dhe jo si protestat e Lulzim Bashës në Shqipëri.

“Të fshin nga faqja e dheut dhe nuk ka kërbaç që i bën derman”, Artan Hoxha publikon fotot dhe lëshon paralajmërimin tronditës: Qyteti është boshatisur…
“Tani meqe kishe merak per Ameriken dhe ne Shqiptaret e Amerikes ketej jemi mire…trampi apo berisha i amerikes le te protestojne sa te doje

Ketej funksionon ligji universal / Te drejtat e tua mbarojne aty ku fillojne te drejtat e mia/ dhe funksionon!

Mesojeni dhe luli bythepambukut qe djeg semafore kosha plerash dhe biznese private!!”, i shkruan një shqiptar nga Amerika.