“Rama një katastrofë kombëtare”, Basha publikon videon: Të rinjtë po largohen për shkak të politikave të PS

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka publikuar sot sërish një video, me anë të së cilës akuzon kryeministrin Rama se është shkaktar për largimin e të rinjve nga Shqipëri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

“Për shkak të Ramës, të rinjtë tanë po largohen nga Shqipëria. Është koha ta largojmë Ramën dhe t’u rikthejmë shqiptarëve shpresën”, shkruan Basha në Facebook.

Ndërsa në videon e publikuar nga kreu i demokratëve thuhet:“Ne kemi përjetuar një katastrofë kombëtare. 500 mijë shqiptarë kanë braktisur vendin gjatë qeverisë së Ramës. 500 mijë shqiptarë humbën besimin dhe hoqën dorë nga shpresa

Politikat e Ramës bënë që brezat tanë të ardhshëm të zhduken dhe as që e ka ndermet t’i kthejë sërish

Këta njerëz kanë marrë vendime të vështira. Kanë lënë pas të dashurit dhe tokën e tyre. Ja sa keq e ka qeverisur Rama vendin tonë ai është katastrofa jonë kombëtare.

Ne do të sjellim punë e mundësi të reja. Ne do të kthejmë në këtë vend shpresën dhe ata që janë larguar prej tij.”