Tirana do të mbulohet nga bora 10 cm në fundjavë

Vendi ynë sot është mbizotëruar nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një me reshje në të gjithë territorin. Në zonat veri-perëndimore reshjet kanë qenë me intensitet më të lartë duke rrezikuar përmbytje.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 01°C në 07°C, në zonat e ulëta nga 09ºC në 14°C dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 16°C. Era ka fryrë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

Ne fundjave pritet rreshje bore deri 10cm dhe temperaturat do bien deri -6 gradë