11 kg drogë poshtë sedilieve të makinës, arrestohet i riu në Portin e Durrësit

Sekuestrohen në Portin e Durrësit 11 kg marjuanë, ndërsa në pranga ka rënë një 25-vjeçar. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për Jurgen Marku, banues në Tiranë.

Të njëjtat burime pohuan se gjatë kontrollit të ushtruar në Portin e Durrësit në automjetin tip ‘Benz’, Fuoristradë, me targa AA 503 OZ, në dyshemenë e mjetit, poshtë dy sedileve, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 18 pako të mbështjella me celofon me rreth 11 kg lëndë narkotike.